Rebelde Way

Dobredojdovte na web stranicata za Rebelde Way
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Правила

Go down 
АвторПорака
Simona

avatar

Female Број на мислења : 51
Age : 22
Местолокација : Дома
Registration date : 2009-01-03

ПишувањеПредмет: Правила   Саб Јан 03, 2009 2:37 pm

Не пишувајте пост врз пост
Да не се користат вулгарни зборови на некој член
Да не се отвараат исти теми значи теми кои веке постојат..
Да не се поставуваат слики поголеми од форумот бидејки се уништува неговиот изглед
Доколку не се почитуваат правилата следува бан.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Правила
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Rebelde Way :: Dobredojdovte!!! :: Форум-
Отиди до: