Rebelde Way

Dobredojdovte na web stranicata za Rebelde Way
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Модератори

Go down 
АвторПорака
Simona

avatar

Female Број на мислења : 51
Age : 22
Местолокација : Дома
Registration date : 2009-01-03

ПишувањеПредмет: Модератори   Саб Јан 03, 2009 2:47 pm

Веќе имаме 3 админа, кога ќе се регистрираат повеќе членови ќе бираме модератори. Задачи на еден модератор се:
-кога ке видиш дупла тема спој ја со другата
-кога некој пишува на некоја тема мислење кое не припаѓа на таа тема предупреди го за оф топик
-кога ќе забелезиш некој да невредува некој член извести го администраторот
-кога ке видиш не потребна тема заклучи ја и фрли ја во канта
-кога ке видиш слика поголема од форумот направија како линк
-ако сликата е мала, а е поставена како линк додади img да се гледа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simona

avatar

Female Број на мислења : 51
Age : 22
Местолокација : Дома
Registration date : 2009-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Нед Јан 04, 2009 4:45 am

тие работите што ги набројав се откога ќе станете модератор се
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Admin
avatar

Female Број на мислења : 53
Age : 22
Местолокација : so cami vo 47 street!!!
Registration date : 2009-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Пон Јан 05, 2009 5:43 am

I sega se bira moderatori ajde prijavuvajte se
Ime:
Godina:
Se prijavuvam zatoa sto..
SE PRIJAVUVAM!!!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://schoolway.forumakers.com
Dijan4e

avatar

Female Број на мислења : 9
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Сре Јан 07, 2009 2:42 am

Ime:Dijana
Godina:1996
Se prijavuvam zatoa sto mislam deka dobro ke ja izvrsuvam mojata funkcija kako moderator
SE PRIJAVUVAM!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Admin
avatar

Female Број на мислења : 53
Age : 22
Местолокација : so cami vo 47 street!!!
Registration date : 2009-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Сре Јан 07, 2009 9:19 am

Prijavena si Dijan4e Very Happy

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://schoolway.forumakers.com
Dijan4e

avatar

Female Број на мислења : 9
Registration date : 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Сре Јан 07, 2009 11:51 am

fala mnogu! fala simileeeee wiiiiiiiiii wiiiiiiiiii wiiiiiiiiii blagodaram
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Admin
avatar

Female Број на мислења : 53
Age : 22
Местолокација : so cami vo 47 street!!!
Registration date : 2009-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Сре Јан 07, 2009 12:45 pm

np Very Happy

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://schoolway.forumakers.com
Rebellious angel

avatar

Female Број на мислења : 7
Age : 29
Местолокација : Elite Way School
Registration date : 2009-01-12

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Пет Јан 23, 2009 8:23 am

Ime: Ana
Godina: 1989
Se prijavuvam zatoa sto ja obozavam serijata i mislam deka super ke ja izvrsuvam funkcijata, zatoa sto sum moderator i administrator na mnogu forumi Smile
SE PRIJAVUVAM!!!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Simona

avatar

Female Број на мислења : 51
Age : 22
Местолокација : Дома
Registration date : 2009-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Пон Јан 26, 2009 1:25 pm

пријавена си!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Rebellious angel

avatar

Female Број на мислења : 7
Age : 29
Местолокација : Elite Way School
Registration date : 2009-01-12

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Пон Јан 26, 2009 2:38 pm

Fala. Smile

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Admin
Admin
avatar

Female Број на мислења : 53
Age : 22
Местолокација : so cami vo 47 street!!!
Registration date : 2009-01-03

ПишувањеПредмет: Re: Модератори   Сре Јан 28, 2009 11:55 am

I ajde uste eden neka se prijavi i temava ke odi pod lock

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://schoolway.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Модератори   

Вратете се на почетокот Go down
 
Модератори
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Rebelde Way :: Dobredojdovte!!! :: Форум-
Отиди до: